Loading...

Oferta dla domu

PROFESJONALNE MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH

Panele fotowoltaiczne to urządzenia, które coraz częściej można spotkać na dachach wielu budynków. Jednak należy pamiętać, że pracują one wydajnie tylko wtedy, gdy na ich powierzchni nie znajdują się zalegające zanieczyszczenia. Pył oraz brud znacznie ograniczają ilość „docierających” promieni słonecznych. W wyniku tego ich wydajność spada. W związku z tym należy regularnie czyścić solary. Ze względu na fakt, że urządzenia te montowane są na dachu, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jaką jest PERFEKT POLSKA.

Jak często należy myć panele fotowoltaiczne?

Większość producentów zaleca czyszczenie solarów fotowoltaicznych minimum dwa razy w roku. Optymalną porą jest wiosna oraz jesień. Należy pamiętać, że panele fotowoltaiczne osiągają pełną wydajność tylko wtedy, gdy nie znajdują się na nich żadne zabrudzenia. W związku z tym mycie warto wykonać nawet, jeśli na pierwszy rzut oka wydają się czyste.

Dlaczego należy przeprowadzić czyszczenie solarów wiosną? Pozwala to przede wszystkim usunąć wszystkie zabrudzenia, nagromadzone przez okres zimowy. Natomiast podczas jesiennych porządków, można pozbyć się drobnych gałęzi, liści oraz pyłków z roślin. Mieszkańcy domów znajdujących się przy ruchliwych drogach, ze względu na ilość spalin, powinni zadbać o częstsze mycie paneli słonecznych.

Czy czyszczenie paneli fotowoltaicznych jest bezpieczne?

Zdarza się, że urządzenia te montowane są na gruncie. Jednak taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko. Zdecydowanie najczęściej solary znajdują się na dachu budynku. W związku z tym proces czyszczenia jest utrudniony oraz bardziej niebezpieczny. Podczas wykonywania prac na wysokościach, należy przestrzegać wszystkich zasad BHP. Dzięki temu mycie paneli jest znacznie bezpieczniejsze. Decydując się na skorzystanie z usługi czyszczenia solarów, jaką oferuje firma PERFEKT POLSKA, można być pewnym, że pracownicy będą korzystać z odpowiedniego osprzętu. Dzięki niemu znacznie zwiększą swoje bezpieczeństwo.

Należy pamiętać, że używanie niewłaściwych produktów oraz metod mycia może doprowadzić do uszkodzenia instalacji fotowoltaicznej. Jednak doświadczeni specjaliści stosują wysokiej klasy środki myjące, dzięki którym osiągną wymagany efekt. Nie warto narażać swojego zdrowia — czyszczenie solarów należy powierzyć profesjonalistom.

Czy usługa czyszczenia solarów jest droga?

Decydując się na skorzystanie z usługi mycia paneli fotowoltaicznych, świadczonej przez specjalistów, można być pewnym wspaniałego efektu. Solary będą starannie wyczyszczone, dzięki czemu ich wydajność będzie optymalnie wysoka. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od liczby paneli słonecznych.

Po skontaktowaniu się z przedstawicielem firmy PERFEKT POLSKA, zostanie przygotowana indywidualna wycena. Będzie sporządzona na podstawie określonych wymagań oraz po zapoznaniu się z charakterystyką instalacji fotowoltaicznej. Warto również wspomnieć, że oprócz mycia solarów, firma świadczy wiele innych usług. Pełną ofertę jej działań można znaleźć na stronie internetowej.

#Wroclaw #sprzatanie

Kontakt

PERFEKT POLSKA SPÓŁKA Z O.O.
ul. Wrocławska 24a
55-040 Bielany Wrocławskie

REGON 930239340
NIP 8981008079
KRS 0000818707

+48 570 88 99 66

s&s WORK FORCE spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach (40-098) przy ulicy Młyńskiej 3 i wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach, VIII wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 00001057422, NIP: 6342758861, REGON: 241693953. Kapitał zakładowy 150.000 zł wpłacony w całości.